Przejdź do głównej zawartości

  • Przypomnij moje dane
    Nie jesteś zalogowany(a) (Zaloguj się)
logo
PTPA E-learning.pl
  • Pomoc techniczna
    Jak odblokować wyskakujące okienka Jak pobrać certyfikat Jak zresetować hasło
  • Polski ‎(pl)‎
    English ‎(en)‎ Polski ‎(pl)‎

ptpa1.jpg

baner ptpa popr.jpg

plansza 2.1.png


ptpa1.jpg

baner ptpa popr.jpg

plansza 2.1.png

Pomiń Kontakt
Kontakt

POLSKIE TOWARZYSTWO PRAWA ANTYDYSKRYMINACYJNEGO

Tel: 22 498 15 26

maszprawo@ptpa.org.pl


POMOC TECHNICZNA

Tel.: 728 453 793

pomoc@platforma.e-learning.pl


ZNAJDŹ NAS

O NAS

Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego (PTPA) to ogólnopolskie stowarzyszenie osób wykonujących zawody prawnicze, których zainteresowania skupiają się m.in. wokół zagadnień przeciwdziałania dyskryminacji i promowania zasady równego traktowania w miejscu pracy. Działamy już 14 lat! Nasza codzienna praca to przede wszystkim bezpłatne wspieranie osób dotkniętych dyskryminacją, molestowaniem i mobbingiem, ze szczególnym uwzględnieniem pomocy prawnej, łącznie z reprezentacją przed sądami. Tylko w 2019 roku zespół prawny PTPA udzielił 230 porad prawnych. Ekspertki PTPA od wielu lat współpracują zarówno z biznesem, jak i sektorem usług publicznych, prowadząc szkolenia bezpośrednie, webinaria, przygotowując wewnętrzne procedury, plany równościowe czy uczestnicząc w wewnętrznych postępowaniach wyjaśniających.

Zobacz listę podmiotów, z którymi współpracowałyśmy

https://ptpa.e-learning.pl/pluginfile.php/39828/block_html/content/PTPA_niepe%C5%82nosprawno%C5%9B%C4%87.mp4

Niepełnosprawność

https://ptpa.e-learning.pl/pluginfile.php/39828/block_html/content/PTPA_orientacja%20seksualna.mp4

Orientacja seksualna

https://ptpa.e-learning.pl/pluginfile.php/39828/block_html/content/PTPA_wiek.mp4

Wiek

Zastanawiasz się po co przeciwdziałać dyskryminacji, molestowaniu seksualnemu i mobbingowi?

Osoby zatrudniane mają świadomość swoich praw i tego, że prawo chroni je przed patologiami zatrudnienia, tj. dyskryminacją, molestowaniem seksualnym czy mobbingiem. Często decydują się wystąpić na drogę sądową. Sądy uznając zasadność zarzutów zasądzają po kilkadziesiąt, a nawet kilkaset tysięcy złotych odszkodowania. Dla przedsiębiorców często jednak bardziej dotkliwe od poniesionych kosztów, jest narażenie firmy na utratę dobrego wizerunku, czy to na rynku pracy czy wśród potencjalnych kontrahentów. Na pracodawcy spoczywa kodeksowy obowiązek przeciwdziałania dyskryminacji i mobbingowi. Dlatego sąd, badając zarzut pracownika, w pierwszej kolejności zapyta, jaką prewencję stosował pracodawca. To może okazać się kluczowe dla rozstrzygnięcia sprawy.

Brak wiedzy osób zarządzających na temat tego, co dzieje się w firmie, nie zwalnia Cię jako pracodawcy od odpowiedzialności. Nie chcesz się narażać? Chcesz skutecznie przeciwdziałać dyskryminacji i mobbingowi w miejscu pracy? Skorzystaj z naszego wsparcia. Doskonale znając perspektywę osób zatrudnianych, mając za sobą wiele wygranych procesów, przygotowałyśmy komercyjną ofertę szkoleniową atrakcyjną zarówno dla pracodawcy, jak i osób zatrudnianych. Nasza oferta to szkolenie e-learningowe „Równi w pracy – przepisy prawa o dyskryminacji i mobbingu”, z którego mogą skorzystać zarówno osoby zarządzające, jak i wszyscy pozostali pracownicy w Twoim zakładzie pracy.


Czy -e-learning to odpowiednia forma edukacji równościowej w firmie/urzędzie?

Jednym ze sprawdzonych sposobów przeciwdziałania dyskryminacji, molestowaniu i mobbingowi w miejscu pracy są szkolenia. W pierwszej kolejności, szczególnie dla kadry zarządzającej zalecane są szkolenia bezpośrednie, prowadzone w formie warsztatowej. E-learning to doskonała forma utrwalania wiedzy dla osób, które uczestniczyły już warsztatach, jak również dla osób, które z tematem stykają się po raz pierwszy, np. zaczynając pracę w firmie.

Nasze szkolenie przygotowane jest w sposób, który pozwoli pracownikowi/pracownicy, w czasie ok. 75 minut, przejść przez podstawowy pakiet wiedzy z zakresu prawa antydyskryminacyjnego i antymobbingowego. Uczestnicy i uczestniczki szkolenia, utożsamiając się z fikcyjnymi bohaterami biura, będą przyglądać się różnym sytuacjom, z którymi w rzeczywistości miały do czynienia osoby, którym na co dzień udzielamy wsparcia prawnego. Dzięki wykorzystaniu przykładów i odwołaniu się do orzecznictwa możliwe będzie lepsze zrozumienie omawianych pojęć, a dzięki pytaniom sprawdzającym, przećwiczenie pozyskanej wiedzy.


Po wykupieniu dostępu do szkolenia dostaniesz coś jeszcze!

Po wykupieniu dostępu, oprócz szkolenia e-learningowego, osoby uczestniczące w szkoleniu, będą mogły skorzystać również z opracowania wybranych orzeczeń sądów krajowych, co może być szczególnie przydatne dla działu prawnego lub HR Twojej firmy oraz zestawu linków do przydatnych stron internetowych/publikacji, które ułatwią pogłębienie wiedzy pozyskanej w trakcie szkolenia.

Po wykupieniu dostępu, pracodawca uzyska również dostęp do ankiety dla pracownika/pracownicy, którą będzie mógł przeprowadzić wśród osób, które zatrudnia. Zestaw pytań, przygotowany przez ekspertki, umożliwi pozyskanie wiedzy, do której osoby zarządzające często nie mają dostępu. Warunkiem efektywności tego działania będzie zapewnienie anonimowości osobom, które będą wypełniać ankietę. Dzięki temu, możliwe będzie pozyskanie informacji na temat zachowań zakazanych prawem, takich jak dyskryminacja, molestowanie seksualne czy mobbing i zaplanowanie działań naprawczych.


Jeszcze się zastanawiasz?

Zanim zdecydujesz o skorzystaniu z naszej oferty:

  • Zobacz na dole tej strony bio ekspertek, które opracowały przedmiotowe szkolenie,
  • Zobacz krótkie demo e-learningu

Dodatkowo, mamy dla Ciebie coś ekstra! Jeśli chcesz, możesz bez konieczności logowania się na platformę szkoleniową sprawdzić, na ile Twoja firma realizuje działania równościowe i antymobbingowe. W tym celu wypełnij online ankietę dla pracodawcy. W trakcie jej wypełniania otrzymasz wytyczne odnośnie do zalecanych działań prewencyjnych, które umożliwią Ci efektywną realizację ustawowego obowiązku przeciwdziałania dyskryminacji i mobbingowi w miejscu pracy.


Nasze ekspertki

  • Anna Mazurczak
  • Eliza Rutynowska
  • Karolina Kędziora
  • Katarzyna Bogatko

Adwokatka, członkini zarządu Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego. W latach 2012-2018 prawniczka w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich, gdzie od 2015 roku pełniła funkcję Naczelniczki Wydziału Prawa Antydyskryminacyjnego. W BRPO zajmowała się przede wszystkim sprawami z zakresu dyskryminacji ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową, reprezentując Rzecznika Praw Obywatelskich w precedensowych postępowaniach sądowych dotyczących szeroko rozumianej ochrony praw osób LGBT. Współautorka raportów Rzecznika Praw Obywatelskich z serii Zasada Równego Traktowania. Prawo i praktyka. Certyfikowana trenerka praw człowieka programu HELP Rady Europy (Human Rights Education for Legal Professionals). Wiceprzewodnicząca Sekcji Praw Człowieka przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie, członkini Komisji Praw Człowieka przy Naczelnej Radzie Adwokackiej.

Aplikantka adwokacka przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie, z Polskim Towarzystwem Prawa Antydyskryminacyjnego związana od 2015 roku. Do 2020 r. jako prawniczka zaangażowana w program PTPA „Masz prawo do równego traktowania– poradnictwo prawno – psychologiczne dla osób doświadczających dyskryminacji”. Prawniczka fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju. Absolwentka Wydziału Prawa na Uniwersytecie Warszawskim oraz Szkoły Prawa Brytyjskiego i Unii Europejskiej prowadzonej na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Uniwersytetem w Cambridge. Stypendystka John Lewis Fellowship Programme fundacji Humanity in Action z 2017 r w Atlancie, USA, podczas którego zajmowała się tematem sprawiedliwości naprawczej.

Radczyni prawna, założycielka i prezeska organizacji pozarządowej Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego. Certyfikowana trenerka antydyskryminacyjna oraz trenerka Programu Human Rights Education for Legal Professionals Rady Europy. Współautorka m.in. książki „Dyskryminacja i mobbing w zatrudnieniu” C.H. Beck, 2010 r. oraz Komentarza do Ustawy o wdrożeniu niektórych przepisów UE w zakresie równego traktowania, Wolters Kluwer, 2016. W latach 2003-2006 prawniczka programu „Działania prawne w interesie publicznym” Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Nominowana do nagrody Profesjonaliści Forbesa 2013. Od 2016 r. członkini Komisji Prawa Człowieka przy Krajowej Radzie Radców Prawnych. W 2018 r. laureatka nagród – I wyróżnienie w konkursie „Prawnik Pro Bono 2017” organizowanym przez Centrum Pro bono i Tygodnik Rzeczpospolita, oraz „Złotego Paragrafu dla najlepszego Radcy Prawnego 2017” Dziennika Gazeta Prawna.

Radczyni prawna przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Od 2010 r. związana z Polskim Towarzystwem Prawa Antydyskryminacyjnego, w którym obecnie pełni funkcję członkini zarządu. Na przestrzeni lat koordynowała wiele projektów PTPA związanych z przeciwdziałaniem dyskryminacji i mobbingowi w zatrudnieniu, m.in. takie projekty jak: „Stosowanie przepisów prawa antydyskryminacyjnego przez wymiar sprawiedliwości”, „Szkoła ombudsmanów związkowych do spraw równego traktowania”, „Zaspokajanie potrzeb ofiar przestępstw motywowanych nienawiścią poprzez podnoszenie kompetencji organów ścigania”, „Masz prawo do równego traktowania – poradnictwo prawno-psychologiczne dla osób doświadczających dyskryminacji”, „Równe miejsce – warszawski system standaryzacji miejsc usługowych wolnych od dyskryminacji”. Reprezentuje pro publico bono w postępowaniach sądowych osoby doświadczające dyskryminacji. Specjalizuje się w sprawach nierównego traktowania w zatrudnieniu ze względu na niepełnosprawność i stan zdrowia. Pomoc prawną świadczy również w ramach indywidualnej praktyki w Kancelarii Radcy Prawnego Katarzyna Bogatko.

Pomiń nasza oferta

Nasza oferta

Course Image Demo szkolenia „Równi w pracy" (dostęp otwarty)
Demo szkolenia „Równi w pracy" (dostęp otwarty)
Wejdź
Course Image <span lang="pl" class="multilang">Szkolenie i ankieta dla pracownika</span> <span lang="en" class="multilang">E-learning traning and employee survey</span>
Szkolenie i ankieta dla pracownika
Wejdź
Course Image Ankieta dla pracodawcy (dostęp otwarty)
Ankieta dla pracodawcy (dostęp otwarty)
Wejdź
Course Image Komercyjna oferta PTPA (dostęp otwarty)
Komercyjna oferta PTPA (dostęp otwarty)
Wejdź
Course Image E-learning traning and employee survey
E-learning traning and employee survey
Wejdź
Course Image Równi w pracy - przeciwdziałanie dyskryminacji i mobbingowi w zatrudnieniu
Równi w pracy - przeciwdziałanie dyskryminacji i mobbingowi w zatrudnieniu
Wejdź

Masz pytanie dotyczące oferty i cennika?


Skontaktuj się z nami
Footer_Logo

POLSKIE TOWARZYSTWO PRAWA ANTYDYSKRYMINACYJNEGO

Tel: 22 498 15 26

biuro@ptpa.org.pl

POMOC TECHNICZNA

Tel.: 728 453 793

pomoc@platforma.e-learning.pl

ZNAJDŹ NAS

  • Copyright © 2022 e-learning.pl